Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

Program MikroTik Academy w naszej szkole

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, rozpoczyna proces wdrażania programu „ MikroTik Academy”.

Jako beneficjent tego programu będziemy mieli możliwość zaoferowania uczniom, szkolenia z zarządzania sieciami komputerowymi w oparciu o sprzęt firmy MikroTik. Szkoła posiada niezbędną bazę dydaktyczną w postaci routerów, przełączników, punktów dostępowych oraz programów do konfiguracji urządzeń MikroTik. Nasza kadra odbyła specjalistyczne szkolenia organizowane przez firmę MikroTik Warsaw Training Center, podczas których 10 nauczycieli zdobyło certyfikat MTCNA, a 5 certyfikat MTCRE.

Podczas prowadzonych zajęć, uczestnik kurs zostanie zapoznany w sposób teoretyczny i praktyczny z następującymi zagadnieniami:
- Podstawy zarządzania systemem RouterOS, obsługa programu Winbox
- Konfiguracja adresów interfejsów sieciowych, DHCP
- Konfiguracja NAT
- Podstawy zarządzania kolejkami
- Sieci bezprzewodowe
- Wprowadzenie do routingu statycznego i dynamicznego
- Obsługa wirtualnych tuneli(PPPoE, PP2P, L2TP, SSTP)
- Stosowanie narzędzi RouterOS
Po ukończeniu szkolenia uczeń przystąpi do egzaminu MTCNA, który jest honorowany przez pracodawców z całego świata.
Więcej informacji o firmie MikroTik na stronie: www.mikrotik.com

Opiekun: mgr inż. Damian Korecki