Projekt READ ON w ZSTiO

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole realizowany będzie projekt czytelniczy READ ON, którego twórcą jest Oxford University Press.

Dzięki sponsorom (Szkoła Językowa „English Plus” oraz Szkoła Językowa „Britannia”) udało się pozyskać fundusze na stworzenie w naszej szkole Biblioteczki Lektur w języku angielskim. W skład biblioteczki wchodzi zestaw 72 książek w języku angielskim o różnorodnej tematyce oraz na odpowiednim poziomie językowym, zgodnym z założeniami podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych. Dzięki temu uczniowie klasy objętej projektem czytają książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijają kompetencje czytelnicze zgodnie ze swoim aktualnym poziomem znajomości języka. Nawet najsłabsi uczniowie znajdą w biblioteczce odpowiednią lekturę o poziomie trudności dostosowanym do swoich indywidualnych możliwości.

Projekt READ ON umożliwia pogodzenie różnorodnych potrzeb uczniów uczących się w jednej klasie i oferuje tym samym doskonałe rozwiązanie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczniowie są zachęcani do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek i dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat wykonując różnorodne zadania i projekty zaproponowane przez nauczyciela.

W roku szkolnym 2018/19 projektem została objęta klasa 3 TE, ale nie wykluczamy możliwości wypożyczania książek uczniom innych klas, którzy chcieliby rozwijać swoje zdolności językowe.

Koordynatorkami projektu w ZSTiO są p. Anna Pszon-Ziegelheim oraz p. Monika Benesz.