Uczniowie ZSTiO na ErasmusDays 2019

11 października grupa uczniów klasy 4 Te i 3 Tc biorących udział w projekcie Erasmus+„ Europejska jakość kształcenia zawodowego w ZSTiO w Jarosławiu”(2016-2018) wraz z koordynatorem projektu p. Zofią Kulnianin uczestniczyła w dniach ErasmusDays organizowanych w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

ErasmysDays 2019 jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez 3 dni, 10-12 października 2019 roku, na terenie całej Polski odbyły się spotkania, wystawy oraz debaty. Nasi uczniowie trakcie ErasmysDays zapoznali się z innymi projektami Erasmus +, sami prezentowali filmy z praktyki zawodowej, pokazywali zdjęcia, opowiadali o efektach i rezultatach swojej praktyki zawodowej ”Sterowniki PLC z Logo Siemens” w ramach Erasmus+. Pani Zofia Kulnianin zaprezentowała również wszystkie zrealizowane od 2004 roku w naszej szkole projekty Comenius (2005), Erasmus (2009-2011) oraz polsko-niemiecka wymianę młodzieży przeprowadzoną z partnerską szkołą zawodową w Schoenebeck przez 10 lat dzięki dofinansowaniu DPJW.

W trakcie spotkania w ZSCHiO każdy mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum jego oddziaływania. ErasmusDays było doskonałą okazja do przekonania się jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także międzynarodowej.

W trakcie spotkania ErasmysDays 2019 pani Zofia Kulnianin poinformowała o nowych projektach, które są obecnie realizowane w naszej szkole: Erasmus+ dla nauczycieli „Kadra na językach” i Erasmus+ dla uczniów „Uczniowie Banacha na europejskim rynku pracy.”