Praktyki i wycieczki Uczniowie ZSTiO w Niemczech

Grupa uczniów naszej szkoły (kl. technik mechanik-CNC, technik pojazdów samochodowych) 09. 05. br. wyjechała do Niemiec na czterotygodniowe praktyki zawodowe.

W trakcie praktyk realizowany jest również program kulturowy i dzięki temu młodzież uczestniczy w wycieczkach krajoznawczych. 16.05. br. uczniowie byli w LIPSKU i DREŹNIE. Zapoznali się z zabytkami architektury tych słynnych miast. W Lipsku podziwiali: skwer “Augustusplatz“ z Operą Lipską i Filharmonią, “Gewandhaus”, kościoły “St. Nikola” i “St.Thomas”, zabytkowy pasaż handlowy „Mädler Passage”, Stary oraz Nowy Ratusz Miejski.
Następnie udali się do Drezna, gdzie mogli zwiedzić takie zabytki, jak: Dworzec Główny, ulicę Praską, Stary Rynek, Zwinger- barokowy kompleks pałacyków, Plac Teatralny, Operę, Zamek Królewski i Kościół „Frauenkirche”.

Praktyki są realizowane w ramach projektu: Erasmus+ "Europejskie staże zawodowe szansą rozwoju" nr. projektu 2020-1-PL01-KA102-080410