Malaga dla uczniów - Hola Erasmus+ Espania rusza!

Miło nam poinformować, że już niedługo, czyli 28 sierpnia szesnastu uczniów wyjedzie na 2 tygodniowe płatne praktyki do hiszpańskiej Malagi.

To już kolejny zagraniczny wyjazd naszej młodzieży w ramach projektu Erasmus+ "Europejskie staże zawodowe szansą rozwoju". Tym razem grupę tworzą uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik teleinformatyk i technik programista.
Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności naszych uczniów adoptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.
Zgodnie z założeniami projektu, uczniowie z teleinformatyka będą zajmować się m.in. instalacją telewizji przemysłowej, informatycy, w fabryce Samsung, będą składać monitory i telewizory oraz wgrywać oprogramowanie Smart TV, a programiści projektować strony www.

Uczniowie wraz z opiekunami zamieszkają w pięknym, historycznym mieście Malaga w Andaluzji na południu kraju, położonym na wybrzeżu Costa del Sol nad Morzem Śródziemnym.
Grupa w ramach projektu ma zagwarantowane: zakwaterowanie, pełne wyżywienie i bilety na transport komunikacją miejską. Ponadto na uczniów czeka bardzo ciekawy program kulturowy.
Praktyki potrwają do 11 września, podczas których opiekę nad uczniami sprawować będą nauczyciele: Beata Pilek i Damian Korecki.
Koordynatorem projektu jest Wiesław Zięba, asystentem koordynatora Damian Korecki.

Już w następnym tygodniu publikacja fotorelacji z praktyk w Hiszpanii.