Technik informatyk

Technik informatyk: informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Kierunek przeznaczony jest dla osób zamierzających w przyszłości brać udział w tworzeniu nowych technologii i narzędzi informatycznych. Informatyka to dobry wybór dla osób, które lubią nauki ścisłe i rozwiązywanie problemów, posiadają umiejętność abstrakcyjnego myślenia, są twórcze, oraz potrafią podejmować decyzje dotyczące sposobu rozwiązywania konkretnego problemu. Szybki rozwój nowych technologii oraz nowoczesnych urządzeń wymagających specjalistycznego oprogramowania, stawiają nowe wyzwania dla technika informatyki, co stwarza bardzo dobre perspektywy pracy i rozwoju absolwentom tego kierunku. Podjęcie nauki w zawodzie technik informatyk to inwestycja w przyszłość. Informatycy są bardzo poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy i mogą liczyć na wysokie zarobki.

Informacja dodatkowe

W trakcie nauki uczeń bierze udział w zajęciach innowacyjnych ROBOTICON - programowanie gier komputerowych i robotów z wykorzystaniem interaktywnych aplikacji, narzędzi multimedialnych i różnych języków programowania, bierze udział w zajęciach Akademii CISCO zdobywając dyplom i certyfikat ukończenia, ponadto realizuje rozszerzony program z matematyki oraz z fizyki albo informatyki (do wyboru). Uczniowie odbywają bezpłatny kurs nauki jazdy.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

1. Kwalifikacja 1: EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.
  2. Kwalifikacja 2: EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik informatyk będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

• konfiguracji, dobierania podzespołów i montażu z nich komputera;
  • przygotowania do pracy systemów komputerowych z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym;
  • przygotowania i konfigurowania urządzeń peryferyjnych;
  • wykonywania zadań serwisowych polegających na diagnozowaniu i usuwaniu usterek komputera osobistego, urządzeń peryferyjnych i systemu operacyjnego;
  • monitorowania pracy systemów komputerowych;
  • wykonywania projektów okablowania strukturalnego lokalnej sieci komputerowej;
  • projektowania i wykonywania modernizacji lokalnej sieci komputerowej;
  • administrowania zasobami i użytkownikami lokalnej sieci komputerowej;
  • podłączania sieć lokalną do Internetu;
  • projektowania i wykonywania stron internetowych, sklepów internetowych i systemów zarządzania treścią;
  • administrowania aplikacjami i witrynami internetowymi;
  • projektowania i tworzenia bazy danych;
  • tworzenia i obróbki grafiki, dźwięków i filmów na potrzeby stron internetowych;
  • zabezpiecza strony internetowych oraz bazy danych;
  • monitowania i testowania witryn i aplikacji internetowych.

Technik informatyk znajdzie zatrudnienie w:

• bankach;
  • urzędach;
  • mediach;
  • telekomunikacji;
  • zakładach serwisowych;
  • firmach zajmujących się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania komputerowego;
  • przedsiębiorstwach operatorów i dostawców usług internetowych;
  • firmach specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego;

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia (opisy, zdjęcia, prezentacje, filmy itp.)