Mechanik pojazdów samochodowych

Mechanik pojazdów samochodowych: to zawód związany z diagnostyką i naprawą pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji obecnie produkowanych pojazdów samochodowych. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

Informacja dodatkowe

Zajęcia praktyczne odbywają się w zakładach pracy wskazanych przez szkołę oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Kierunek ten jest, w przypadku osób, które zamierzają nadal się kształcić, doskonałym punktem wyjścia do zawodu technika pojazdów samochodowych.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

• MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych.

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

1. użytkowania pojazdów samochodowych;
  2. diagnozowania pojazdów samochodowych;
  3. naprawy pojazdów samochodowych;
  4. kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Mechanik pojazdów samochodowych znajdzie zatrudnienie w:

1. warsztatach samochodowych;
  2. stacjach diagnostycznych;
  3. zakładach pracy posiadających własne warsztaty samochodowe;
  4. zakładach utrzymujących transport wewnętrzny;
  5. firmach handlowych związanych z motoryzacją i elektrotechniką.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia (opisy, zdjęcia, prezentacje, filmy itp.)