Elektromechanik pojazdów samochodowych

Elektromechanik pojazdów samochodowych: to zawód związany z elektrotechniką, i elektroniką samochodową oraz z mechatroniką, dzięki czemu absolwenci będą w stanie nie tylko samodzielnie zdiagnozować i naprawić nowoczesne pojazdy samochodowe, ale także poradzą sobie z większością zagadnień z pogranicza elektrotechniki i mechaniki, które nie dotyczą bezpośrednio samochodów.

Informacja dodatkowe

Uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ponadto, kierunek ten jest, w przypadku osób, które zamierzają nadal się kształcić, doskonałym punktem wyjścia do zawodu technika mechanika pojazdów samochodowych.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

1. MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

1. prowadzenia pojazdów samochodowych;
  2. użytkowania pojazdów samochodowych;
  3. diagnozowania elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych;
  4. naprawiania elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych;
  5. kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Elektromechanik pojazdów samochodowych znajdzie zatrudnienie w:

1. firmach transportowych związanych z przewozem osób i towarów;
  2. warsztatach samochodowych;
  3. stacjach diagnostycznych;
  4. zakładach pracy posiadających własne warsztaty samochodowe;
  5. zakładach utrzymujących transport wewnętrzny, zarówno samochodowy jak i elektryczny;
  6. firmach handlowych związanych z motoryzacją i elektrotechniką.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia (opisy, zdjęcia, prezentacje, filmy itp.)