godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 1

          W dniu 19 września 2016 r. w Kolegiacie Jarosławskiej odbyła się Uroczystość Patriotyczno – Religijna z okazji Dnia Sybiraka, w której uczestniczyli przedstawiciele społeczności szkolnej ZSTiO w Jarosławiu.
Po powitaniu zebranych gości odbyła się uroczysta Msza św. w intencji zmarłych Sybiraków i pozostałych na Syberii oraz zmarłych w Ojczyźnie. Nie zapomniano także o żołnierzach, którzy swe życie oddali na wszystkich frontach świata.
Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Bohaterów II wojny światowej, tam odegrano Hymn Narodowy, odczytano apel pamięci, oddano salwę honorową. Zebrani złożyli wiązanki kwiatów.
Uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu oddali hołd poległym za Ojczyznę, pamięć o nich będzie zawsze żywa.

    bip2