Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • ZSTiO w JAROSŁAWIU ZAPREZENTOWAŁ SIĘ na REGIONALNYM PODKARPACKIM KONGRESIE ZAWODOWYM

ZSTiO w JAROSŁAWIU ZAPREZENTOWAŁ SIĘ na REGIONALNYM PODKARPACKIM KONGRESIE ZAWODOWYM

29.03.2019r. w Rzeszowie odbył się Podkarpacki Kongres Zawodowy. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, jako szkoła prężnie współpracująca z pracodawcami, otrzymała zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu.

Prezentowaliśmy współpracę z firmą „ZUT” (ZAKŁAD USŁUG TECHNICZNYCH) JERZY KUNZEK w zakresie kształcenia młodzieży w zawodzie TECHNIK AUTOMATYK.
Na Kongresie z ramienia szkoły obecny był dyrektor ZSTiO Pan Adam Tomaszewski, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk, elektronik i automatyk. Towarzyszył im również właściciel firmy Pan Jerzy Kunzek oraz jej przedstawiciel Pan Krzysztof Kunzek.
Wspólnie z ZSTiO zaprezentowali zakład i wyniki pracy naszych uczniów odbywających w nim praktykę. Ponadto szkoła przedstawiła ofertę edukacyjną proponowaną na rok szkolny 2019/2020 a odpowiadającą na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy.
Bardzo ważnym elementem podczas Kongresu było zaprezentowanie się uczniów z ZSTiO w Jarosławiu, zespołu który pracuje nad wykonaniem mechanicznej - elektronicznej protezy ręki dla szkolnej koleżanki, Kingi.