Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Znaczący sukces lekkoatletów z ZSTiO

W dniu 17 października 2019r. na stadionie lekkoatletycznym w Przemyślu odbyły jak co roku zawody sportowe w ramach szkolnej Licealiady.

Wśród drużyn z rejonu Lubaczowa, Jarosławia i Przemyśla znalazła się 16 osobowa, męska reprezentacja z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu. Podczas rywalizacji młodzi sportowcy osiągnęli kilka znaczących rezultatów. Wśród nich warto odnotować nowe rekordy szkoły:
Jakub Matyja - rzut dyskiem 1.5kg. – 52.50m.
Krystian Fleszar – skok wzwyż 1.70m.
Doskonałe rezultaty padły również w konkurencjach biegowych, zwłaszcza na 400m., oraz tradycyjnie w pchnięciu kulą. Ostateczne podsumowanie wyników uplasowało reprezentację ZSTiO na 1 miejscu wśród mężczyzn i zapewniło awans do finału wojewódzkiego. Wynik jaki został osiągnięty tj.1033 punkty, to najlepszy rezultat w całym województwie (żadna ze szkół, w tym profile sportowe nie przekroczyła 1000 punktów). To znaczące i historyczne osiągnięcie dla szkoły z Jarosławia ! Mamy nadzieję na powtórzenie rezultatu wiosną, podczas finałów wojewódzkich w Rzeszowie.
Opiekunami drużyny byli nauczyciele wf, W. Kutyła i T. Turoń.
Wszystkim uczniom składamy serdecznie podziękowania i gratulacje, życząc dalszych sukcesów sportowych. (fot. i opr. T.T.)