Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Złaz Turystyczny dla Niepodległej – Mechowa Góra 2018 r

Z serca miasta wyruszyła grupa uczniów naszej szkoły aby dotrzeć na dach powiatu.

W dniach 27 – 28 września uczniowie jarosławskich szkół wraz z opiekunami wyruszyli na Mechową Górę najwyższy szczyt powiatu jarosławskiego. Po zdobyciu szczytu przy rozwiniętej fladze i odpalonych biało - czerwonych racach odśpiewano hymn narodowy . Celem Złazu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz poznanie turystyczno – krajoznawczych walorów naszego powiatu. Uczestnicy rajdu pieszego zostali zakwaterowani w Świebodnej , gdzie bardzo serdecznie zostali przywitani i ugoszczeni przez Dyrektora Szkoły Podstawowej oraz Radę Rodziców . Czas popołudniowy wypełniony był konkursami o tematyce turystyczno- plastyczno -sprawnościowej .. Wieczorem odbyła się prelekcja zaproszonych gości o tematyce historyczno – turystycznej naszego regionu . Imprezę uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu – Tadeusz Chrzan oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Elżbieta Pazyniak . Dalszą część wieczoru wypełniło wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz śpiewanie pieśni patriotycznych . Drugi dzień Złazu to szlak turystyczny Świebodna – Jawornik Polski . Po czterech godzinach marszu na uczestników czekała niespodzianka – przejazd kolejką wąskotorową do Przeworska .

Opiekun grupy Dorota Różańska