Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Złaz Turystyczny dla Niepodległej – Mechowa Góra 2018 r.

Z serca miasta wyruszyła grupa uczniów naszej szkoły aby dotrzeć na dach powiatu.

W dniach 27 – 28 września uczniowie jarosławskich szkół wraz z opiekunami wyruszyli na Mechową Górę najwyższy szczyt powiatu jarosławskiego. Po zdobyciu szczytu przy rozwiniętej fladze i odpalonych biało - czerwonych racach odśpiewano hymn narodowy . Celem Złazu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz poznanie turystyczno – krajoznawczych walorów naszego powiatu. Uczestnicy rajdu pieszego zostali zakwaterowani w Świebodnej, gdzie bardzo serdecznie zostali przywitani i ugoszczeni przez Dyrektora Szkoły Podstawowej oraz Radę Rodziców.

Czas popołudniowy wypełniony był konkursami o tematyce turystyczno-plastyczno-sprawnościowej. Wieczorem odbyła się prelekcja zaproszonych gości o tematyce historyczno – turystycznej naszego regionu . Imprezę uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu – Tadeusz Chrzan oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Elżbieta Pazyniak. Dalszą część wieczoru wypełniło wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz śpiewanie pieśni patriotycznych. Drugi dzień Złazu to szlak turystyczny Świebodna – Jawornik Polski. Po czterech godzinach marszu na uczestników czekała niespodzianka – przejazd kolejką wąskotorową do Przeworska.

Opiekun grupy Dorota Różańska