Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Zakończenie staży Erasmus+ Schkeuditz

25 września 2020r. w Schkeuditz odbyło się uroczyste zakończenie staży dla 32 uczniów klas technik elektronik, automatyk, informatyk i teleinformatyk.

Był to wyjazd w ramach projektu Erasmus+ "Uczniowie Banacha na europejskim rynku pracy" nr 2019-1-PL01-KA102-063313.

15.09.2020r. grupa 15 uczniów (technik informatyk i teleinformatyk) rozpoczęło staże zawodowe w firmie Projekt Korrekt e.V. Ich zadaniem było tworzenie stron internetowych, budowa sieci komputerowej i jej administrowanie oraz tworzenie systemu inteligentnego domu (system Loxone).
Elektronicy i automatycy zajęcia praktyczne odbywali w Schkeuditz w firmie Gut-Wehlitz. 8 uczniów klas technik automatyk – miało za zadanie wykonanie od podstaw windy automatycznej, połączenie elektryczne układów napędowych i sterujących – sterownik PLC, a następnie opracowanie programu sterownia windy. 9 uczniów klas technik elektronik wykonywało montaż drukarki 3D, lutowanie układów sterujących i wykonawczych, optymalizacja i kalibracja drukarki, drukowanie wydruków 3D, a także montaż systemu automatyki budynkowej w oparciu o Raspberry Pi.

Zajęcia praktyczne przeprowadzone były przez niemieckich trenerów w języku angielskim. Pozwoliło to poszerzyć uczniom wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych, a także przyczyniły się do nabycia nowych umiejętności językowych, które wykorzystają podczas egzaminów zawodowych i maturalnych.

Oprócz zajęć nasi uczniowie zwiedzili Lipsk, Berlin oraz Drezno. Uczestnicy projektu poza praktykami zawodowymi mieli możliwość zintegrowania się z grupami z Polski oraz Bułgarii spędzając wolny czas w klubie młodzieżowym.

Potwierdzeniem odbytych staży są certyfikaty w języku niemieckim, dwujęzyczne elektroniczne Europassy potwierdzające nabyte umiejętności. Opiekunami byli p. Dorota Różańska, p. Damian Korecki oraz p. Wiesław Zięba koordynator projektu.

Zachęcamy kolejnych uczniów do udziału w stażach zagranicznych, które zaplanowane są na marzec 2021 – Schkeuditz Niemcy oraz wrzesień 2021 i luty 2020 Malaga - Hiszpanii, które odbędą się w ramach projektu Erasmus+ 2020-1-PL01-KA102-080410 -

"Europejskie staże zawodowe szansą rozwoju".