Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Wycieczka po stolicy Saksonii – Drezno 20.09.20r. – Erasmus+

Wycieczka po stolicy Saksonii – Drezno 20.09.20r. – Erasmus+

W niedzielę 20 września 2020r. zwiedzaliśmy Drezno – stolicę Saksonii.

Drezno to magiczne miasto, przepiękne zabytki związane z historią Polski. August II Mocny był pierwszym królem Polski z niemieckiej, saskiej dynastii Wettynów. Władał Polską dwukrotnie, w latach 1697-1706 i 1709-1733.
Przewodniczka pokazała nam najbardziej interesujące zabytki Drezna takie jak: ulica Praska, Stary Rynek, Zwinger – barokowy kompleks pałacyków, Plac Teatralny, Opera, Zamek Królewski, Kościół „Frauenkirche”. Pozostały czas wolny wykorzystaliśmy na indywidualne zwiedzanie czarującego Drezna oraz delektowaliśmy się niemiecki lokalnymi przysmakami kulinarnymi. Zapraszamy do oglądnięcia fotogalerii z Drezna. (fot i opr. w.z.)