Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Wycieczka –Dzień Dziecka kl. 2Bp

01.06. 2021 klasa 2Bp wraz z wychowawcą oraz Panią Moniką Fudali wybrała się do Centrum Kultury w Jarosławiu skąd uczniowie udali się do podziemi jarosławskich.

Następnie uczniowie zwiedzili Cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów historią naszego miasta. Jednak najważniejszym celem była integracja zespołu klasowego i zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Podziemne Przejście Turystyczne to miejsce nowoczesne , w pełni multimedialne, a jednocześnie dawne, bo położone w oryginalnych XVII- wiecznych piwnicach trzech kamienic. Przewodnik wprowadził uczniów w atmosferę minionych stuleci. Uczniowie mieli możliwość multimedialnego przyodziania strojów jarosławskich kupców.
Następnie skierowaliśmy swoje kroki na ul Sobieskiego, która doprowadziła nas do pięknej cerkwi greckokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego. Uczniowie podziwiali wnętrze cerkwi wraz z ikoną Matki Bożej „ Bramy Miłosierdzia”.
Na koniec wszyscy udali się do parku B.Puzon gdzie czas spędziliśmy rozmawiając i integrując się w zespole klasowym.

Dziękujemy p. Monice za piękne zdjęcia 

Wychowawca kl. 2Bp
Agata Maciałek Budyńczuk
Opiekun
Monika Fudali