Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Współpraca ZSTiO ze szkołą partnerską w Salzlandkreis w niemieckiej prasie

Współpraca ZSTiO ze szkołą partnerską w Salzlandkreis w niemieckiej prasie

Już ponad 13 lat ZSTiO współpracuje z niemiecką szkołą zawodową w powiecie Salzlandkreis.

Od 2004 do 2014 roku wspólnie ze szkołą niemiecką w Schoenebeck prowadziliśmy wymianę młodzieży dzięki wsparciu m.in. "Deutsch Polnisches Jugendwerk". Wspólnie realizowaliśmy dwa unijne projekty w 2005 roku projekt Comenius "JaSoBak" i w latach 2009-2011 projekt Erasmus "Mit uns Deutsch lernen". Ponieważ kierunki kształcenia odpowiadające naszym w 2011 roku zostały przeniesione do innej szkoły zawodowej WEMA w Stassfurt/Aschersleben nasza współpraca również przeniosła się do szkoły WEMA. Od 2016 do 2017 roku zrealizowaliśmy wspólnie ze szkołą zawodową w Niemczech kolejny, trzeci już projekt unijny POWER VET na zasadach Erasmusa "Europejska jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu".

W ramach tego projektu uczniowie o specjalności; technik pojazdów samochodowych i technik cyfrowych procesów graficznych zrealizowali praktyki zawodowe w niemieckich zakładach pracy oraz poznali dualny system kształcenia zawodowego w Niemczech. Koordynatorem projektu od początku tzn. od 2004 roku jest p. Zofia Kulnianin.