Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Wizyta Węgrów w ZSTiO

W dniach 30-31 maja 2019r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu gościła węgierska młodzież wraz z opiekunami.

18 uczniów oraz 2 nauczycieli ze szkoły średniej Zrinyi Miklos Gimnazium w Budapeszcie przyjechało do Jarosławia w ramach realizacji projektu Fundacji im. Wacława Felczaka powołanej w celu przekazywania tradycji przyjaźni polsko –węgierskiej. Pierwszy dzień pobytu w naszym mieście węgierscy uczniowie spędzili na zajęciach integracyjnych z polską młodzieżą z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Po uroczystym powitaniu i poczęstunku, polscy uczniowie wzięli udział w prezentacji przygotowanej przez młodych Węgrów na temat ich szkoły i stolicy oraz w pokazie ludowych tańców węgierskich. Skoczne rytmy szybko wpadły w ucho polskiej młodzieży, która chętnie przyłączyła się do tańców.
Następnego dnia polscy i węgierscy uczniowie w salach komputerowych ZSTiO wspólnie pracowali nad projektami dotyczącymi postaci i wydarzeń historycznych ważnych dla obu narodów. Owocem tej współpracy oraz komunikacji przebiegającej w języku angielskim było wiele ciekawych prezentacji multimedialnych. Po skończonej pracy polsko-węgierska młodzież wzięła udział w zwiedzaniu Jarosławia, z uwzględnieniem miejsc znaczących dla kultury i historii Węgier. Zwiedzanie rozpoczęło się pod Pomnikiem Przyjaźni Polsko- Węgierskiej, a zakończyło się podziwianiem panoramy miasta z wieży ratuszowej.
Po serdecznym pożegnaniu Węgrzy odjechali w dalszą podróż do Krakowa.
Wizytę węgierskich uczniów i nauczycieli w Jarosławiu zorganizowała Komisja Nauczycieli Języków Obcych przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Jarosławiu.