Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Wielki sukces astronomów z MECHANIKA, czyli „Nie taka fizyka straszna jak ją malują!”

Wielki sukces astronomów z MECHANIKA, czyli „Nie taka fizyka straszna jak ją malują!”

Skutecznie udowadniają to stwierdzenie uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu. Piotr Storek uczeń klasy IV Te i Kacper Fila z klasy III Ti.

Dnia 6.03.2019 r. wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. W klasyfikacji generalnej, nasi uczniowie ostatecznie uplasowali się na podium, Kacper zajął zaszczytne III miejsce, natomiast Piotr stanął na najwyższym stopniu, co jednocześnie dało mu awans do finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego „OMSA”.
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad hipotezami powstania Księżyca, ale baliście się pytać, to Kacper jest osobą, która chętnie udzieli wam odpowiedzi. Natomiast ci, którzy marzą o tym, aby zostać meteorologiem amatorem, ale nie wiedzą od czego zacząć, powinni porozmawiać z Piotrkiem, który z pewnością zostanie waszym przewodnikiem.

Gratulujemy naszym młodym astronomom!!!