Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Weihnachtsmarkt in unserer Schule

Wzorem roku ubiegłego, 12. grudnia 2014 r. odbył się w naszej szkole „Weihnachtsmarkt - Niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy”. Wszystkie produkty dostępne na jarmarku - piękne bombki, stroiki, choinki, anioły zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Podczas kiermaszu można było poznać i degustować popularne ciasta bożonarodzeniowe w Niemczech, takie jak: Lebkuchen(piernik), Plätzchen( ciasteczka), Schokoladenkuchen (ciasto czekoladowe), Apfelkuchen (ciasto jabłkowe), Hörnchen (rogaliki). Kiermasz spotkał się z miłym odbiorem wśród młodzieży naszej szkoły ; wszystkie ciasta i ozdoby zostały bardzo szybko sprzedane. Niemcy pokazują nam wiele pięknych zwyczajów adwentowych i bożonarodzeniowych, dlatego warto je poznawać i kultywować.

Tegoroczny Weihnachtsmarkt w naszej szkole ukazał nam jedną z odsłon bogatej niemieckiej tradycji świąt Bożego Narodzenia.