Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

WARTO PRZECZYTAĆ

Wielu uczniów naszej szkoły, to zapaleni czytelnicy, „mole książkowe” i „pożeracze” kolejnych tomów. Dlaczego czytają?

Bo czytanie to po prostu przyjemność. Jedna z wielu. Taka sama jak jedzenie czekolady, spacer po lesie, gorąca herbata z miodem … Przy dobrej książce wcale nie trzeba wysilać wyobraźni i nie można się oderwać, dopóki nie dojdzie się do końca.
Adrian Marszałek z 2 Ti to taki właśnie „Pochłaniacz” książek. Oto jego recenzja i propozycja lektury.

Magnus umarł, ale to był dopiero początek…


Trylogia „Magnus Chase i bogowie Asgardu” to kolejne dzieło bestsellerowego pisarza Ricka Riordana. Autor zabiera nas do świata przesiąkniętego mitologią nordycką, w którym tytułowy bohater, Magnus, przeżywa niesamowite przygody. Akcja cyklu dzieje się, między innymi, w Nowym Yorku.
Rick, w swoim niepowtarzalnym dziele, porusza wiele problemów współczesnego świata, genialnie wplecionych w główną fabułę i będących nieodłączną częścią przedstawionej mitologii. Odnosi się do sprawy uchodźców, transwestytów, ludzi ułomnych - karłów, głuchoniemych, a także innych religii.
Gdy zaczniesz czytać gwarantuję, że nie będziesz się w stanie oderwać od tej fantastycznej książki, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji, dramatycznych momentów oraz opisu magicznych miejsc. Dreszczyk emocji oraz genialna, niezrównana fabuła wywołają u Ciebie niepowstrzymaną chęć przeczytania kolejnej strony. To pragnienie, w moim przypadku, było tak silne, że wręcz „pochłonąłem” całą książkę jednego dnia, a wierzcie mi, nie jest to krótka lektura, co osobiście uważam za duży atut.