Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • VII OGÓLNOPOLSKI MARATON MATEMATYCZNY „BANACHIADA” w ZSTIO - GALA ROZDANIA NAGRÓD

VII OGÓLNOPOLSKI MARATON MATEMATYCZNY „BANACHIADA” w ZSTIO - GALA ROZDANIA NAGRÓD

29 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie siódmej edycji Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego p. Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Jarosławskiego p. Tadeusz Chrzan, Burmistrz Miasta Jarosławia p. Waldemar Paluch, PWSTE w Jarosławiu, Stowarzyszenie Nauka i Rozwój w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
Zmagania matematyczne odbyły się 15 marca 2019 r. Wzięły w nim udział 53 dwuosobowe zespoły uczniów klas 8 szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum. W tegorocznej edycji Maratonu wzięła udział rekordowa liczba uczestników.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowali: Starosta Powiatu Jarosławskiego, Fundacja Śnieżki Twoja Szansa oraz Nadleśnictwo Jarosław.
Zespół, który zwyciężył otrzymał tytuł „Banachmistrza”, zaś szkoła, z której pochodzi - statuetkę „Gęsi”, ufundowaną przez firmę DBR Dekoracje Betonowe i Rzeźby z Koniaczowa. Wszystkich uczestników maratonu matematycznego uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.
Galę wręczenia nagród zaszczycili goście: p. Mariusz Trojak – Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego, p. Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, p. Renata Chlebowska – Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia, p. dr Barbara Czuba – Dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSTE w Jarosławiu, oraz p. Grzegorz Rydzik – przedstawiciel Nadleśnictwa Jarosław.
Uroczystość rozpoczęła swym przemówieniem Wicedyrektor ZSTiO w Jarosławiu p. Agata Ostrowska, głos zabrali także przybyli goście. Wszyscy podkreślili, rangę i szczególne znaczenie Maratonu Matematycznego „Banachiada” w promowaniu matematyki oraz kreatywnego myślenia wśród młodzieży.
Po ogłoszeniu wyników miała miejsce część artystyczna. Wszystkim zebranym: gościom, nauczycielom, uczniom zaprezentowała się młodzież z naszej szkoły, która w programie artystycznym przybliżyła postać patrona ZSTiO – Stefana Banacha. Występ miał charakter wspomnień. O Banachu „mówili” jego szkolni koledzy, przyjaciele i współpracownicy.

Organizatorzy kierują słowa podziękowania Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg „Banachiady”.