Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

VI miejsce w Polsce dla ZSTiO Jarosław

W dniu 23 września 2020r. męska Reprezentacja ZSTiO Jarosław (zdobywając wcześniej awans wojewódzki), wystartowała po raz pierwszy w historii powiatu w ogólnopolskich zawodach w ramach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Ministra Sportu.

W zawodach, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym im. Michała Barty przy I LO w Kołobrzegu, sportowcy z "Mechanika" zdobyli bardzo dobre VI miejsce oraz medale indywidualne, rywalizując z najlepszymi w Polsce. Nasze osiągnięcia to:
- Michał Matyja - 1 miejsce w rzucie dyskiem 1.75kg - prawie 52 m. (to również najlepszy wynik punktowy we wszystkich dyscyplinach męskich).
- Jakub Ramotowski - 3 miejsce w pchnięciu kulą 6kg - blisko 12 metrów.
- Krystian Fleszar - 3 miejsce w skoku wzwyż - 1.70 m.

Także w innych konkurencjach biegowych padły zadowalające rezultaty, które przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku końcowego. Drużyna przywiozła pamiątkowy dyplom oraz Puchar Ministra Sportu. Dla naszej lokalnej, szkolnej społeczności to ogromny sukces i powód do dumy.
Dziękujemy reprezentantom za wspaniałe emocje i postawę. Gratulujemy historycznego osiągnięcia, życząc kolejnych sukcesów w przyszłości. Pobyt w Kołobrzegu i miejscowości Dźwirzyno, był również okazją do chwil relaksu a nawet kąpieli w Morzu Bałtyckim.
Na koniec składamy podziękowania dla Pana Starosty Stanisława Kłopota, oraz prezesa PKS Jarosław Witolda Duszyńskiego, za wsparcie i pomoc w organizacji transportu. Pamiętamy również
o kierowcach, którzy zadbali o bezpieczną podróż.
(fot/opr. t.t.)