Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 ZSTiO odbyła się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa część pierwszoklasistów oglądała transmisję uroczystości w budynku szkoły.
Akademię rozpoczęto od zaprezentowania rysu historycznego szkoły, sylwetki patrona - Stefana Banacha i osiągnięć uczniów. Następnie przywołano wydarzenia „tragicznego września” 1939 roku oraz uczczono pamięć poległych bohaterów.
Dyrektor szkoły Adam Tomaszewski w swym przemówieniu inauguracyjnym podkreślił znaczenie wolności i rolę młodego pokolenia Polaków w kształtowaniu przyszłości Ojczyzny i pielęgnowaniu postaw patriotycznych. Zwrócił uwagę, że nasza szkoła nie tylko kształci, wychowuje, ale daje pewną gwarancje dotyczącą przyszłości człowieka.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, podczas uroczystości uczeń klasy III Gr Łukasz Pytlowany został wyróżniony statuetką „Laur Banacha” za całokształt osiągnięć dydaktycznych. Puchar Przechodni dla najbardziej usportowionej klasy otrzymali uczniowie III Gi.
Szczególnie ważnym momentem ceremonii było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zobowiązali się sumiennie wykonywać swoje obowiązki, szanować tradycję i dbać o dobre imię szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej zaprezentowano montaż słowno-muzyczny upamiętniający 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Na zakończenie uroczystości prowadzący, w imieniu całej społeczności szkolnej, skierował ciepłe słowa do pierwszoklasistów, życzył im wiele radości, sukcesów w nauce i powodzenia w nowym roku szkolnym.

Galeria zdjęć