Uczniowie ZSTiO finalistami 46 Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Społeczność szkolna z ZSTIO w Jarosławiu jest dumna z faktu, że kolejni uczniowie dołączyli do grona finalistów ogólnopolskich olimpiad.

Cztery drużyny z naszej szkoły brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości z zakresu innowacji technicznych, gdzie należało zaprojektować, skonstruować oraz uruchomić nowoczesne urządzenie w poniższych kategoriach tematycznych:
• pomoc dydaktyczna
• pomysł ekologiczny
• usprawnienie softwarowo – techniczne,
• pomysł techniczny,
Nasi uczniowie pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych wykonali projekty, które umożliwiły im uzyskanie tytułu finalisty oraz indeks na uczelnie techniczne i zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Lista finalistów
Kategoria - P – pomoc dydaktyczna
Moto – Can stanowisko symulacyjno – diagnostyczne do badań cyfrowych magistrali danych stosowanych w mechatronice samochodowej
Autorzy: Jakub Blok, Tomasz Rydzik, Adrian Grenda

Kategoria - E – pomysł ekologiczny
Badanie niekorzystnych zmian fizycznych właściwości wody w zbiornikach śródlądowych z wykorzystaniem łodzi pomiarowej – „Hydro – Explorer”
Autorzy: Gabriel Maj, Mateusz Skupień, Szymon Turko

Kategoria U – usprawnienie softwarowo – techniczne
Inteligentne i bezpieczne skrzyżowanie dla pojazdów uprzywilejowanych z wykorzystaniem oprogramowania i sterowników PLC
Autorzy: Rajmund Dejnaka, Maciej Wyczawski, Adrian Przybylski

Miejsce 2
Kategoria R – pomysł techniczny
Inteligentny asystent osób niewidomych i niewidzących „Cross roads – 1”
Autorzy: Piotr Kowalczyk, Hubert Misiąg, Krzysztof Zięba

Uczniowie kształcą się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik elektronik oraz technik informatyk.

Opiekunami uczniów są: mgr inż. Krzysztof Żołyniak, mgr inż. Mariusz Skupień oraz mgr inż. Wiesław Zięba.

Gratulujemy sukcesu!