Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu uczcili Pamięć Ofiar Holocaustu

Uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu uczcili Pamięć Ofiar Holocaustu

W XI Podkarpackie Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

We wtorek, 29 stycznia o godzinie 10:30 uczestniczyli w nabożeństwie w kościele pw. św. Mikołaja i św. Stanisława przy Jarosławskim Opactwie w intencji Ofiar Holokaustu z Podkarpacia, a później udali się pod mur Opactwa, gdzie znajduje się symboliczne miejsce straceń.

Następnie uczestniczyli w spotkaniu o charakterze wspomnień z Jeffreyem Cymblerem i Diną Steinbruch rodzinnie związanymi z żydowskim Jarosławiem, które poprowadził prof. Wacław Wierzbieniec.

Na zakończenie uroczystości w Auli im. Służebnicy Bożej Anny Jenke uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu zaprezentowali program słowno-muzyczny upamiętniający Ofiary Holocaustu.