Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • UCZNIOWIE Z ZSTiO w JAROSŁAWIU LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI KOLEJNE INDEKSY UZYSKANE

UCZNIOWIE Z ZSTiO w JAROSŁAWIU LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI KOLEJNE INDEKSY UZYSKANE

Społeczność szkolna z ZSTIO w Jarosławiu jest dumna z faktu, że kolejni uczniowie dołączyli do grona naszych tegorocznych OLIMPIJCZYKÓW.

Dnia 6 czerwca 2019 roku w Warszawskim Domu Technika NOT miało miejsce uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Olimpiada obejmuje 4 kategorie. By wziąć w niej udział należy opracować projekt w jednej z nich.
Uczniowie z „MECHANIKA” uzyskali zaszczytny tytuł LAUREATA OLIMPIADY w dwóch kategoriach:
KATEGORIA P – POMOC DYDAKTYCZNA
Miejsce II:
Robert Pielach, Krzysztof Konieczny, Sebastian Zarosa, uczniowie kształcący się w zawodzie Technik pojazdów samochodowych - za stanowisko MK-1 do badania czujników stosowanych w mechatronice samochodowej;
2. KATEGORIA E – POMYSŁ EKOLOGICZNY
Miejsce III:
Piotr Storek, Aleksander Siwoń, Krystian Trysła, uczniowie kształcący się w zawodzie Technik elektronik – za automatyczny dron do badania stężenia pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu (obecnie już absolwenci szkoły)
Laureaci Olimpiady uzyskali indeksy na wszystkie prestiżowe uczelnie techniczne na terenie kraju oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Opiekunowie uczniów: mgr inż. Krzysztof Żołyniak, mgr inż. Mariusz Skupień oraz
mgr inż. Janusz Puszkarz.