Uczniowie z ZSTiO FINALISTAMI VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych

Dnia 14 grudnia br. w Piasecznie odbył się finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Uczniowie z ZSTiO wywalczyli tytuł finalistów. Szkołę reprezentowały dwie drużyny. Tworzą je uczniowie klas, kształcących się w zawodzie technik elektronik:

- „TAJFUN” - Skład drużyny: Barbara Krupa (kl. 3Tc), Ksenia Hiller (kl. 2Ta) i Angelika Zawadzka (kl. 1Ta)
Opiekun drużyny: mgr inż. Janusz Puszkarz

- „AIRMIX™” - Skład drużyny: Hubert Misiąg, Eryk Maśkiewicz i Michał Knap (kl. 3Tc)
Opiekun drużyny: mgr inż. Marek Okarmus

W klasyfikacji generalnej turnieju drużyna „TAJFUN” zajęła V miejsce, a „AIRMIX™” miejsce XI.

Rywalizacja w turnieju polegała na tym, że każda z drużyn miała skonstruować turbinę wiatrową według własnego pomysłu. Maszyny były testowane w kategoriach: maksymalna prędkość obrotowa, maksymalna uzyskiwana moc i moment obrotowy.

Gratulujemy młodym konstruktorom i życzymy dalszych sukcesów!!!