Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Uczniowie z TP zdobyli uprawnienia instalatora LPG

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu zostało przeprowadzone szkolenie z diagnostyki i montażu instalacji LPG w pojazdach samochodowych.

Odbyło się to w ramach Akademii STAG, której program dopasowany jest do potrzeb profesjonalnych montażystów instalacji LPG. W ramach szkolenia zorganizowanego przez producenta instalacji autogaz marki STAG, najlepsi fachowcy z branży dzielili się swoją wiedzą, ucząc od podstaw prawidłowego montażu. Uczniowie nabyli niezbędną wiedzę potrzebną do samodzielnej pracy, a następnie mogli ją ugruntować, sprawdzając w praktyce nabyte umiejętności. Dzięki udziałowi w szkoleniu 19 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych uzyskało uprawnienia do montażu instalacji LPG.

Szkolenie obejmowało: budowę, zasadę działania instalacji, przegląd podzespołów, dobór instalacji do danego typu silnika, montaż, sposób diagnostyki i kalibracji instalacji LPG.

Szkolenie przeprowadziła firma STAG, a jego pomysłodawcą i inicjatorem był nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr inż. Krzysztof Żołyniak.