Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczniowie z technikum pojazdów samochodowych zwiedzają fabrykę Volkswagena we Wrześni oraz targi Motor Show w Poznaniu

Uczniowie z technikum pojazdów samochodowych zwiedzają fabrykę Volkswagena we Wrześni oraz targi Motor Show w Poznaniu

W dniach 29-30 marca uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do zakładu Crafter we Wrześni.

Grupa pod opieką przewodnika mogła zobaczyć halę produkcyjną elementów karoseryjnych (m.in. nadkola, drzwi, maska) oraz halę montażową samochodu dostawczego VW Crafter. Zgrzewanie karoserii w fabryce odbywa się tylko przy pomocy specjalistycznych robotów przemysłowych. Całe zgrzewanie karoserii na stanowisku trwa kilka sekund.
W fabryce każdy pracownik linii montażowej ma przydzieloną określoną, odpowiednią dla danego stanowiska pracy rolę. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia całego montażu, ponieważ pracownik skupia się wyłącznie na swoim zadaniu. Dzięki temu zabiegowi podczas montażu nie ma błędów. Proces montażu jest bardzo złożony i wielowarstwowy.
Dla młodych adeptów motoryzacji była to fascynująca podróż w głąb nowoczesnej technologii, sprawnych procesów produkcyjnych i logistyki, która jest zawsze „just in time”.
Targi Techniki Motoryzacyjnej i Targi Motor Show w Poznaniu to najważniejsze spotkania branży motoryzacyjnej w Polsce oraz w tej części Europy. Uczniowie obejrzeli aktualną ofertę samochodów, motocykli oraz sprzętu do napraw i diagnostyki pojazdów samochodowych, narzędzi, akcesoriów, wyposażenia, oraz części zamiennych. Pozyskali wiele informacji o nowościach i premierach na rynku motoryzacyjnym, zgłębili wiedzę na temat najnowszych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w produkcji i diagnostyce pojazdów samochodowych.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele: mgr inż. Krzysztof Żołyniak, mgr Lucjan Skobyłko, mgr inż. Piotr Czyż oraz mgr inż. Mariusz Skupień.