Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczniowie z technikum pojazdów samochodowych uzyskali tytuł finalisty w VIII Ogólnopolskim Mistrzostwie Mechaników w kategorii Młody Mechanik

Uczniowie z technikum pojazdów samochodowych uzyskali tytuł finalisty w VIII Ogólnopolskim Mistrzostwie Mechaników w kategorii Młody Mechanik

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii Młody Mechanik.

Finał odbył się 28 marca 2019 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Motor Show 2019. Zadania finałowe były podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Cześć teoretyczna to test wielokrotnego wyboru z zakresu wiedzy motoryzacyjnej, zaś część praktyczna to 11 zadań rozwiązywanych na czas. Zadania praktyczne obejmowały: dobór olejów, regulację siły hamowania w samochodach wyczynowych, wskazanie poszczególnych części w skrzyni biegów firmy ZF, ładowanie auta elektrycznego, wyważanie kół, programowanie czujników ciśnienia w kołach, dopasowywanie filtrów, zakuwanie przewodów, rozpoznawanie narzędzi. Naszą szkołę podczas finału reprezentowały trzy dwuosobowe drużyny uczniów kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Kamil Czekierda i Dawid Buliński, Mateusz Florek i Radosław Gaweł (uczniowie klasy 3TP) oraz Tomasz Rydzik i Jakub Blok (uczniowie klasy 2TP). Wszyscy uzyskali tytuł finalisty.
Opiekunami merytorycznymi drużyn są mgr inż. Krzysztof Żołyniak oraz mgr inż. Mariusz Skupień.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.