Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczniowie z naszej „Samochodówki” finalistami IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Uczniowie z naszej „Samochodówki” finalistami IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii iElektromobilni.

Szkołę podczas finału mistrzostw reprezentowało dwóch uczniów, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Arsenii Brazhnyk i Jakub Ramotowski (uczniowie klasy 4TP), którzy zajęli 7 miejsce i uzyskali tym samym tytuł finalisty konkursu.
Konkurs polega na sprawdzeniu wiedzy i umiejętności zawodowych, a jego celem jest wyłonienie najlepszych mechaników i elektromechaników samochodowych w Polsce.
Tegoroczny finał miał charakter online i został przeprowadzony na żywo ze studia znajdującego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do zmagań konkursowych wykorzystano e-platformę edukacyjną - Akademia Młodego Mechanika. Organizatorzy pokazali niespotykany dotąd poziom wykorzystania nowych technologii w organizacji konkursu.
W pierwszej części rywalizacji finałowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o motoryzacji. Drugą częścią zmagań były konkurencje hybrydowe, łączące tradycyjny test z zadaniami w formie filmowej, przygotowanymi przez partnerów merytorycznych mistrzostw, m.in.: Mobil, KRAMP, FILTRON, AkzoNobel, JohnDeere, UTP i Febi.
Integralną częścią finału były również: wirtualny warsztat samochodowy, projekt, który rozwija ogólnopolska marka ProfiAuto przy współpracy z firmą VRTechnology oraz test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika i policję.
Czas do ogłoszenia wyników urozmaiciły rozmowy z partnerami konkursu i pedagogami, którzy przygotowywali młodych mechaników do rywalizacji.

Opiekunowie merytoryczni uczniów to: mgr inż. Krzysztof Żołyniak oraz mgr inż. Mariusz Skupień.

Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów