Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczniowie z „Mechanika” - zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu „Od pomysłu do przemysłu”, nagrodzeni!

Uczniowie z „Mechanika” - zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu „Od pomysłu do przemysłu”, nagrodzeni!

13 maja 2021 r. w Stalowej Woli odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU OD POMYSŁU DO PRZEMYSŁU, w którym młodzi konstruktorzy z „Mechanika” odnieśli wielki sukces.

I miejsce zdobyła praca „Autonomiczny pies przewodnik” – kategoria konkursu: projekt autorski, wykonany przez uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Łukasz Pytlowany, Mateusz Żuk.

III miejsce zdobyła praca „Nakrętkowy pożeracz - bezkosztowy wytwórca materiału do drukarki 3D” – kategoria konkursu: projekt autorski, wykonany przez uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik i technik automatyk: Rajmund Dejnaka, Adrian Przybylski.

II miejsce zdobył projekt BeeApp - Pasieka na miarę XXI wieku/ Inteligentny dom dla pszczół” – kategoria konkursu: projekt inspirowany, wykonany przez uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Eryk Maśkiewicz, Hubert Misiąg.

Prace uczniów zostały również nagrodzone w kategoriach: nagroda dla debiutanta (ucznia/ów klasy 1 lub 2 o najwyższej lokacie) - projekt: „Autonomiczny pies przewodnik” oraz nagroda specjalna od patrona konkursu – Agencji Rozwoju Przemysłu - projekt „Nakrętkowy pożeracz - bezkosztowy wytwórca materiału do drukarki 3D”.
Organizatorem konkursu jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej z siedzibą w Stalowej Woli przy współpracy z Zakładem Elektroniki i Automatyki CHIP z siedzibą w Stalowej Woli.
Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do aktywniejszego i praktycznego poznawania zawodu, jaki wybrali, zdobywania umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy, jaką zdobywają na przedmiotach teoretycznych oraz zaszczepianie i rozwijanie pasji. Uczniowie mogą brać udział w dwóch kategoriach: projekty autorskie – prace wymyślone i stworzone przez uczestników, projekty inspirowane – urządzenia stworzone w oparciu o tutoriale oraz rozwiązania Open Source.
„ZSTiO – przewaga dzięki TECHNOLOGII” - Gratulujemy!