Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Uczniowie z Mechanika w półfinale Olimpiady Historycznej.

Organizatorem V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej jest Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich. Służy pogłębianiu wiedzy na temat szeroko rozumianego zakresu nauczania przedmiotu historia. Ma też na celu kształtowanie i promowanie postaw patriotycznych oraz nabywanie umiejętności samodzielnej analizy problemów z zakresu tematyki historycznej
i właściwego wnioskowania. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się w listopadzie, brało udział 2472 uczniów ze 191 szkół z terenu całej Polski. Do konkursu przystąpili też uczniowie z naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik informatyk.
Do półfinału, który odbędzie się 4 stycznia w Rzeszowie zakwalifikowali się:
Mikołaj Sitko (1Gi), Mateusz Skupień (1Ti) oraz Hubert Kotliński (4Tn). Nasi uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę ściśle techniczną, branżową w zakresie obranego przez siebie kierunku kształcenia ale również rozwijają swoje pasje i zainteresowania historyczne.
Opiekunami uczniów są nauczyciele: mgr Jadwiga Hołówka oraz mgr Jadwiga Bereza.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach konkursowych!