Uczniowie-elektronicy finalistami w Ogólnopolskim Konkursie Elektron

Na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej został zorganizowany po raz jedenasty Ogólnopolski Konkurs ELEKTRON dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Gabriel Maj (4Te) oraz Łukasz Wywrót (3Tc). Obaj uzyskali tytuł finalisty konkursu ELEKTRON.

Uczestnicy podczas rywalizacji zmierzyli się z zadaniami z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. Po zmaganiach konkursowych uczniowie mieli możliwość zwiedzania laboratoriów naukowo - dydaktycznych: mikroskopii bliskich oddziaływań, układów elektronicznych, optoelektroniki i techniki światłowodowej, elektroniki i diagnostyki nanomateriałowej.

Uczniów do Konkursu przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych
Katedry Elektroniki
Uczniom życzymy dalszych sukcesów