Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczeń z mechanika w ścisłym finale XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Krakowie

Uczeń z mechanika w ścisłym finale XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Krakowie

W dniu 8 lutego 2019 r. w Krakowie odbyła się XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Wzięły w niej udział szkoły z Polski oraz z zagranicy. Wyjazd zakończył się wielkim sukcesem, bowiem Aleksander Siwoń w kategorii elektronik medyczny (uczeń IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik elektronik) przeszedł do części praktycznej olimpiady, związanej tematycznie z układami analogowymi, cyfrowymi oraz mikroprocesorowymi. Opiekę merytoryczną (pytania, zadania oraz udział w Komisji Konkursowej) zapewniały krakowskie uczelnie, w tym również Akademia Górniczo-Hutnicza. Unikatową cechą Olimpiady jest część praktyczna (zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) oraz odpowiedź ustna przed komisją konkursową. Kolejne zmagania odbędą się 10-11 kwietnia w Częstochowie.

Życzymy naszemu uczniowi dalszych sukcesów.