Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczeń z „MECHANIKA” laureatem XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Częstochowie

Uczeń z „MECHANIKA” laureatem XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Częstochowie

Aleksander Siwoń, został laureatem XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Częstochowie, w kategorii elektronik medyczny.

Aleksander jest uczniem IV klasy technikum i kształci się w zawodzie technik elektronik w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. W dniach 10-11 kwietnia 2019 r. w Częstochowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej W tegorocznej rywalizacji wzięli udział uczniowie z Polski oraz z zagranicy. Opiekę merytoryczną (pytania, zadania oraz udział w Komisji Konkursowej) zapewniały krakowskie uczelnie, w tym również Akademia Górniczo-Hutnicza. Wyróżnikiem Olimpiady jest jej część praktyczna (zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) oraz odpowiedź ustna przed komisją konkursową. Laureaci i finaliści uzyskali prawo przyjęcia na I rok studiów, z pominięciem warunków rekrutacji oraz zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Aleksander Siwoń dowiódł, że w umiejętny sposób można połączyć swoje pasje, zdolności i zainteresowania. Osiągnięty przez Aleksandra prestiżowy wynik świadczy o wysokim poziomie kształcenia w ZSTiO w Jarosławiu.

Merytorycznymi opiekunami ucznia są nauczyciele: mgr inż. Janusz Puszkarz, mgr inż. Mariusz Skupień oraz mgr inż. Marek Okarmus.