Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczeń w ścisłym finale XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Krakowie

Uczeń w ścisłym finale XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Krakowie

W lutym br. w Krakowie odbyła się XLIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Wzięły w niej udział szkoły z Polski oraz z zagranicy. Udział naszej szkoły w olimpiadzie zakończył się wielkim sukcesem, bowiem Michał Knap (uczeń III klasy technikum kształcący się w zawodzie technik elektronik) w kategorii elektronik medyczny awansował do części praktycznej olimpiady, związanej tematycznie z układami analogowymi, cyfrowymi oraz mikroprocesorowymi. Opiekę merytoryczną (pytania, zadania oraz udział w Komisji Konkursowej) zapewniały krakowskie uczelnie, w tym również Akademia Górniczo-Hutnicza. Unikatową cechą olimpiady jest część praktyczna (zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) oraz odpowiedź ustna przed komisją konkursową. Kolejne zmagania odbędą się 26-27 kwietnia w Szczecinie.

Życzymy naszemu uczniowi dalszych sukcesów