Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Trójwymiarowy Świat Matematyki – rozdanie nagród

13.06.2019r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dziewiątej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające.

Konkurs zainicjowany został w celu popularyzacji matematyki oraz dla uczczenia pamięci patrona szkoły Stefana Banacha.
Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 179 uczniów z 36 szkół. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, modelu pojazdu, składającego się z przestrzennych figur geometrycznych.
Celem konkursu było:
• Popularyzacja matematyki – zachęcenie uczniów do jej poznawania,
• Ukazanie, że matematyka to dziedzina nauki, która jednocześnie uczy i bawi,
• Rozwijanie zainteresowań zagadnieniami matematycznymi,
• Rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów,
• Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej.
Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych – kategoria pierwsza to uczniowie klas 1-3, kategoria druga to uczniowie klas 4-8.
Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Powiatu Jarosławskiego pan Stanisław Kłopot. Sponsorami nagród byli: Starosta Powiatu Jarosławskiego, sklep papierniczy Grafix, Santander Bank oraz Crédit Agricole.
Po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty i zabawy dla uczestników konkursu z podziałem na grupy wiekowe.
Warsztaty, prowadzili nauczyciele ZSTiO w Jarosławiu, na temat nauki programowania obrazkowego oraz programowania tekstowego w języku Python. Była możliwość wpisania kodu do komputera i natychmiastowego zobaczenia efektu swojej pracy na ekranie np.: poruszanie obiektami, bohaterami gier komputerowych przechodząc kolejne etapy gry i poznając nowe polecenia i instrukcje.