Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

„Bezpieczeństwo w sieci”

7 kwietnia 2016 odbyło się wykład na temat „Bezpieczeństwo w sieci”. Spotkanie poprowadziła Pani podkom. Marta Gałuszka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jakiego rodzaju zagrożenia czyhają na nich w Internecie oraz jak się przed nimi bronić. Pani podkomisarz omówiła również odpowiedzialność karną jaką ponoszą przestępcy w sieci oraz wskazała gdzie należy szukać pomocy jeżeli sami padniemy ofiarami np. cyberprzemocy.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy I LH, II LH, I TI oraz przedstawiciele samorządów klasowych oraz Samorządu Szkolnego. Zdobytą wiedzą podzielą się oni z kolegami i koleżankami w czasie godzin wychowawczych, których tematyka będzie poświecona dyskryminacji w sieci i cyberprzemocy.