Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Święto Edukacji Narodowej w ZSTiO

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”
Cyprian Kamil Norwid

 

Dnia 13.10.2020 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły wybranym uczniom z klasy I Tr, którzy weszli w skład nowego Pocztu Sztandarowego. Opiekunem Pocztu Sztandarowego została pani Anna Pszon - Ziegelheim. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Adam Tomaszewski, który Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękowania oraz poruszył najistotniejsze kwestie związane ze współczesnym szkolnictwem podkreślając dorobek i osiągnięcia szkoły.

Ponadto wyróżnionym nauczycielom i pracownikom administracji Pan Dyrektor Adam Tomaszewski wręczył okolicznościowe nagrody. Nagrody książkowe otrzymali również uczniowie - Jakub Kołcz i Kacper Frodyma za udział w współtworzeniu koncepcji rozwoju szkolnictwa w powiecie jarosławskim.

Całość uświetnił występ przygotowany przez uczniów klas: 4Tc - Łukasz Wywrót, Kamila Świętoniowska, Justyna Olech, Hubert Misiąg, Eryk Maśkiewicz, 3Tc - Barbara Filip,
2Gr - Jakub Skrzyszewski, 1Tr - Karolina Łakomy, 2Gi - Hubert Szumigraj.

Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Prowadzący życzyli wszystkim nauczycielom radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiają oni swoje serca.