Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Sukces ucznia klasy 3 technikum informatycznego w konkursie „Rejs Niepodległości”

Sukces ucznia klasy 3 technikum informatycznego w konkursie „Rejs Niepodległości”

22 listopada rozpoczął się konkurs „Rejs Niepodległości”. Jego celem było wyłonienie laureatów, którzy w nagrodę popłyną na jednym z wybranych odcinków trasy dookoła świata na pokładzie „Daru Młodzieży”.

Zwycięzcy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Konkurs jest dla młodych nie tylko szansą do zaprezentowania się w roli „Młodych Ambasadorów” swojej Ojczyzny, ale także promocji Polski za granicą.

Jednym z uczestników kursu będzie Hubert Twarowski, uczeń naszej szkoły, trzeciej klasy technikum informatycznego (radny Młodzieżowej Rady Miasta Jarosławia), który jest laureatem tego konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas rejsu.

Rejs Niepodległości dookoła świata odbędzie się na podkładzie „Daru Młodzieży”. Weźmie w nim udział polska młodzież, m. in. wyłoniona w konkursie oraz przedstawiciele młodzieży z wybranych krajów świata, do których portów zawinie polski żaglowiec. Rejs pod banderą biało-czerwoną uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata. Rejs to także zarówno kontynuacja, jak i twórcze rozwinięcie idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – wykorzystanie ich olbrzymiego potencjału.

Symbolicznie wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 maja 2018 roku w Krakowie - dawnej stolicy Polski i zarazem w mieście-gospodarzu ostatnich Światowych Dni Młodzieży. „Dar Młodzieży" wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia - symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie. Rejs przyjmie formę morskiej sztafety ze zniczem olimpijskim: poniesiemy polską flagę oraz Iskrę Bożego Miłosierdzia – zarówno w sensie dosłownym, jak i duchowym, metaforycznym – dookoła świata, zawijając do portów na różnych kontynentach, gdzie odbędzie się szereg imprez i spotkań upowszechniających wiedzę o naszym kraju.

W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM. W ten sposób Polska ponownie stanie się jednym z bohaterów niezwykłego duchowego i kulturowego wydarzenia, nie tylko w świecie chrześcijańskim. W marcu 2019 roku „Dar Młodzieży" powróci do Polski.