Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

UKS „TRAMP” przy ZSTiO zdobywcą mistrzowskich medali

Zawodnicy UKS „Tramp” przy ZSTiO w Jarosławiu treningi rozpoczęli już w styczniu. To początek drogi do osiągnięcia wielkich sukcesów, forma przygotowań do najważniejszych zawodów, czyli Halowych Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów oraz Mistrzostw Polski na torach otwartych. Przed nimi rozpoczęła się długa i wyczerpująca droga do sławy.

Zawodnicy na bieżąco sprawdzali swoje umiejętności i poziom przygotowania. Brali udział w wielu zawodach niższej rangi, takich jak: Halowe Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego (24.01.2015), II Memoriał Zenona Janacza w Jedliczu, Noworoczne Halowe Zawody Łucznicze w Zamościu (11.01.2015), Memoriał w Dąbrowie Tarnowskiej i w tym samym dniu Puchar Burmistrza Brzozowa (07.03.2015).

Po okresie przygotowań i kilku kontrolnych próbach przyszła pora na najważniejszy sprawdzian. Zawodnicy wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Zamościu, w dniach 14-15.03.2015. Tutaj Ryszard Topolnicki wywalczył indywidualnie wysokie V miejsce. Drużyna juniorek także uklasowała się na V miejscu.

Tydzień później o UKS „Tramp” było już bardzo głośno. W dniach 21-22.03.2015 w Pińczowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików, podczas których łucznicy odnieśli bardzo duże sukcesy. Drużyny: Młodziczek Młodszych i Młodziczek Starszych zajęły I miejsca, zdobyły złote medale i uzyskały tytuły Mistrzyń Polski. To nie koniec sukcesów. Jeszcze osiągnięcia indywidualne: Agata Osuch zdobyła złoty medal, Piotr Maciałek – srebrny, a Kinga Oczkowska i Jagoda Siry wywalczyły brąz.

Po bardzo udanym sezonie halowym przyszedł czas na przygotowania do oddawania strzałów na torach otwartych, czyli czas treningów w klubie UKS „Tramp”. W ramach przygotowań do Mistrzostw Polski na Torach Otwartych zawodnicy uczestniczyli także w obozie sportowym dla Kadry Wojewódzkiej Juniorów i Juniorów Młodszych. W lipcowym zgrupowaniu wzięło udział czterech zawodników UKS „Tramp”.

Po okresie przygotowań walkę o medale rozpoczęli Juniorzy Młodsi. W dniach 31.07-02.08.2015 wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Głuchołazach. Bardzo dobrze na tych zawodach spisał się Jakub Biela, wywalczył VIII miejsce.
Już niedługo przyszły kolejne sukcesy. W Mistrzostwach Polski dla Juniorów, które odbyły się w dniach 07-09.08.2015, Jakub Siwoń wywalczył XI miejsce.
Następnie dziesięciu zawodników UKS „Tramp” zostało powołanych na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Oczywiście „nasi zawodnicy” cały czas byli aktywni. Brali udział nie tylko w Olimpiadzie, i w Mistrzostwach, startowali także w zawodach rangi wojewódzkiej takich, jak: Puchar Okręgu Rzeszowskiego Memoriał Antoniego Gromskiego, Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Legnicy, Dąbrowie Tarnowskiej i Kielcach.

Kolejne sukcesy przyniosły ostatnie dni sierpnia. W dniach 29-30.08.2015 odbyły się Mistrzostwa Polski w Zgierzu. Zespół Młodziczek Starszych, w składzie: Agata Osuch, Natalia Marcinkiewicz i Jagoda Siry zajął I miejsce, zdobywając tym samym złoty medal. W tej samej kategorii także I miejsce zajęła Natalia Marcinkiewicz (indywidualnie).

Chłopcy również okazali się świetni. W kategorii Młodzików Młodszych spisali się rewelacyjnie. Drużyna w składzie: Piotr Maciałek, Dawid Nowak i Adrian Oczkowski wywalczyli tytuł Mistrzów Polski. Ponadto, w tej kategorii, Piotr Maciałek został indywidualnym Mistrzem Polski, a Joanna Gilowska Drugą Wicemistrzynią Polski.

Ostatnim bardzo ważnym startem dla jarosławskich łuczników z UKS „Tramp” był Ogólnopolski Finał Ligii Młodzików, rozegrany w Bodzentynie, w dniu 20.09.2015. Sezon zakończył się kolejnym sukcesem, gdyż Młodziczki „Trampu” zajęły I miejsce.

Znakomity sezon, podczas którego nasi łucznicy wywalczyli wiele wspaniałych medali zakończył się. Dziękujemy za wszystko, z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy i życzymy powodzenia!

Obecnie trwają przygotowania do nowego sezonu halowego, a pierwszym sprawdzianem dla młodych łuczników będą VIII Mikołajkowe Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Jarosławia, które zostaną rozegrane dnia 05.12.2015.