Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Udany start lekkoatletów z ZSTiO Jarosław

Udany start zanotowali reprezentanci ZSTiO Jarosław w rejonowych zawodach lekkoatletycznych w Przemyślu (Licealiada - 28.09.2018).

W stawce 12 drużyn zajęli 2 miejsce przegrywając o zaledwie 4 punkty z CKZiU nr 1 z Przemyśla. W ostatnich latach to już kolejne podium dla sportowców z ZSTiO i awans na zawody wojewódzkie w Rzeszowie. W stawce 68 reprezentacji z Podkarpacia, szkoła z Jarosławia uplasowała się na 7 miejscu. Do finałów wojewódzkich awans uzyskało 20 najlepszych drużyn.

Na szczególną uwagę zasługuje nowy rekord szkoły w pchnięciu kulą 6kg - 12.16, który ustanowił Karol Cwakliński, uczeń z klasy III Tm. Był to trzeci rezultat w województwie.

Równie dobrze zaprezentowali się inni zawodnicy, co zdecydowało o wysokiej pozycji w rankingu. W tym roku zawody sportowe odbyły się w nowej formule (zmienione zasady punktacji, nowe dyscypliny lekkoatletyczne - dysk, oszczep, skok wzwyż).

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje, życząc kolejnych sukcesów sportowych wiosną w finałach wojewódzkich w Rzeszowie.

Zobacz galerię na facebooku