Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Historyczny awans lekkoatletów do finału wojewódzkiego!

W dniu 06.04.2017 na stadionie „Juvenii” w Przemyślu odbyły się rejonowe indywidualno-drużynowe biegi przełajowe w ramach Licealiady na dystansie 1200m. 

Po zajęciu drugiego miejsca na szczeblu powiatu, oprócz naszej szkoły powiat reprezentowali uczniowie z budowlanki.

Na miejsce zawodów zjechało się mnóstwo szkół, począwszy od szkół podstawowych, poprzez gimnazja, skończywszy na szkołach średnich. W naszej kategorii do konkurencji stanęli zdobywcy dwóch pierwszych miejsc z każdego powiatu: Przemyśl gr., przemyskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, jarosławskiego.

Sam start i początek biegu nie był szczęśliwy dla naszych zawodników, ponieważ po błędzie sędziego startowego zostali przyblokowani przez innych uczestników biegu. Mimo to, po dwustu metrach zaczęli odrabiać dystans i sukcesywnie przesuwali się do przodu. Od samego początku w samym czubie prym wiódł nasz najlepszy długodystansowiec Gabryś Domański, który na pierwszym miejscu wymieniał się z reprezentantem Przemyśla (czwartym biegaczem w Polsce w swojej kategorii wiekowej). Także na dalszych pozycjach rozgrywała się zacięta walka. Bardzo ładnie pobiegł także uczeń pierwszej klasy technikum informatycznego Dawid Gemra i Norbert Czarniecki- druga klasa elektronika, którzy na ostatnich metrach odrobili sporo pozycji. Na pochwałę zasługują także pozostali reprezentanci naszej szkoły, którzy w bardzo trudnych warunkach ( w 9- stopniowym zimnie, i padającym deszczu) dali z siebie naprawdę wszystko i zostawili na bieżni dużo zdrowia, po to by osiągnąć cel najwyższy- pierwsze miejsce. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, ponieważ awansowaliśmy tym samym do finału wojewódzkiego i jest to zarazem pierwszy w historii szkoły tak duży sukces, jeśli chodzi o biegi przełajowe. Wszystkim reprezentantom należą się wielkie gratulacje za wielkie serce do walki i życzymy sukcesu w dniu 24.04.2017 w Kolbuszowej na finałach wojewódzkich.

Naszą szkołę reprezentowali:

Domański Gabriel- III Zp, Żak Arkadiusz- I Tn, Karuś Łukasz- III Tk, Czarniecki Norbert- II Te, Mazur Marcin- II Tp, Gemra Dawid- I Ti.

Opiekunami uczniów byli: Dorota Różańska, Piotr Przystasz.