Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

Niezwykle podniosły charakter miała inauguracja roku szkolnego 2019/2020 Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania rysu historycznego szkoły, sylwetki Patrona ZSTiO - Stefana Banacha i osiągnięć uczniów w ubiegłym roku szkolnym. Następnie przywołano wydarzenia „tragicznego września” 1939 roku,uczczono minutą ciszy wszystkich walczących i poległych za Ojczyznę. Przypomniano również, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Dyrektor Szkoły p. Adam Tomaszewski w swym przemówieniu inauguracyjnym podkreślił znaczenie wolności i rolę młodego pokolenia Polaków w kształtowaniu przyszłości Ojczyzny i pielęgnowaniu postaw patriotycznych. Następnie Dyrektor Szkoły przedstawił zebranym ucznia Gabriela Maja uhonorowanego statuetką „Laur Banacha” za całokształt osiągnięć w nauce, później wręczył Puchar Przechodni dla najbardziej usportowionej klasy w roku szkolnym 2018/2019, otrzymała go klasa IV Ti. Dyrektor wręczył również świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminach zawodowych. Szczególnie ważnym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zobowiązali się sumiennie wykonywać swoje obowiązki, szanować tradycję i dbać o dobre imię szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej zaprezentowano montaż słowno-muzyczny upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na zakończenie uroczystości prowadzący, w imieniu całej społeczności szkolnej,skierował ciepłe słowa do pierwszoklasistów, życzył im wiele radości, sukcesów w nauce i powodzenia w nowym roku szkolnym.