Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Rozdanie nagród SPEAKING CHALLENGE ZSTiO 2021

W dniu 31.05 odbyło się wręczenie nagród uczestnikom drugiej edycji szkolnego konkursu Speaking Challenge ZSTiO 2021.

Nagrody wręczył Pan dyrektor Adam Tomaszewski zaznaczając, jak ważne jest promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych poprzez kontakt z literaturą i historią krajów anglojęzycznych. Pan Dyrektor podziękował wszystkim uczestnikom za wkład jaki włożyli w przygotowanie się do konkursu .
Wszyscy uczniowie wykazali się obszerną wiedzą na tematy wskazane przez organizatora konkursu.W tym roku uczniowie zmagali się z poezją Roberta Frosta, historią Sitting Bull czy amerykańskiego Melting Pot.
Konkurs jest okazją do konwersacji na tematy związane z historią i literaturą krajów anglojęzycznych, powstał z myślą motywowania uczniów do poznawania właśnie tejże historii, zwyczajów i literatury. Jego głównym celem jest stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Nie mniej ważne jest podniesienie samooceny uczniów. W tym roku w pracach komisji udział wzięła pani Anna Pszon- Ziegelheim.
W tym roku nagrodami są statuetki, dyplomy, karty upominkowe do sklepu Martes , torby, książki, notesy, i inne. Sponsorami nagród są Bank Santander, Oxford i koordynator konkursu. Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymują także oceny celujące, natomiast wszyscy uczestnicy którzy osiągnęli powyżej 60 % otrzymują ocenę bardzo dobrą w kategorii konkursy.
Miejsce I
Karolina Łakomy kl. 1 TR
Miejsce II
Eryk Olejarz kl. 3TI
Miejsce III
Michał Koba kl. 2 GI
Wyróżnienia
Vladyslav Buriachok kl. 1TR
Bartosz Korytko kl. 3TI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości wierszy Frosta i nie tylko. Cieszymy się z waszego zainteresowania konkursem i życzymy POWODZENIA w zdobywaniu wiedzy.

Koordynator konkursu
Agata Maciałek- Budyńczuk