Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Rok Zerowy AGH w ZSTiO

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących dołączył do grona kilkuset placówek w całej Polsce, w których organizowany jest Rok Zerowy.

Projekt przygotowany przez Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie ma na celu lepsze przygotowanie młodzieży do studiów technicznych. W ramach porozumienia z krakowską uczelnią nasi uczniowie uczestniczą w kursie przygotowawczym, 14 stycznia wysłuchali wykładu z matematyki, wygłoszonego przez dr Jolantę Golenię, a także wezmą udział w zajęciach laboratoryjnych na AGH.
Dr Jolanta Golenia zapytana dlaczego AGH proponuje swój Rok Zerowy szkołom odpowiedziała „ AGH jako renomowana uczelnia stawia na najlepszych kandydatów. Zajęcia Roku Zerowego mają na celu usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki i chemii, które są podstawą na każdej technicznej uczelni”. Jako szkoła mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy.