Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Rajd rowerowy „Jarosławskie w Niepodległej”

25 września 2019 r. z inicjatywy nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się rajd rowerowy w ramach akcji „Jarosławskie w Niepodległej".

To kontynuacja ubiegłorocznych, powiatowych działań „Jarosławskie dla Niepodległej”. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Jarosławski Pan Tadeusz Chrzan. Tym razem młodzi pasjonaci historii i rowerowej aktywności obok miejsc związanych z I wojną światową, uczcili również 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz postać jarosławskiej harcerki, patriotki Czesławy „Baski” Puzon (rok 2019 – rok Baśki Puzon w Jarosławiu).
Pomimo pochmurnej pogody a nawet chwilowych opadów deszczu, grupa 14 uczestników pokonała ponad 40 kilometrową trasę szlakiem pamięci, odwiedzając park im. „Baśki Puzon” w Jarosławiu, las kidałowcki, Chłopice, Boratyn, Rokietnicę, Czelatyce i Pawłosiów. Opiekunami grupy rowerowej byli Krzysztof Czerkas oraz Tomasz Turoń. W ramach patronatu uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe książki oraz okolicznościowe przedmioty akcentujące motyw niepodległości.