Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

W ZSTiO zakończono realizację programu „WIEM WIĘCEJ, ŻYJĘ DŁUŻEJ I BEZPIECZNIEJ - STOP NARKOMANII W POWIECIE JAROSŁAWSKIM”

Dnia 27.11.2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Jarosławiu odbyła się konferencja podsumowująca realizowany w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu program „Wiem więcej, żyję dłużej i bezpieczniej – stop narkomanii w powiecie jarosławskim” w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

W ramach realizacji programu w terminie wrzesień – listopad odbyło się wiele działań, a wśród nich: profilaktyczne warsztaty dla uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej , Żywa biblioteka - spotkanie uczniów z osobą uzależnioną. Ponadto, ze spektaklem profilaktycznym wystąpił Teatr Maska, odbyła się też rockowa profilaktyka w wykonaniu RYMcerzy „Nie zmarnuj swojego życia”.
Podczas konferencji wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy wzięli udział w konkursach - plastycznym na plakat promujący zdrowy styl życia, wolny od zażywania substancji psychoaktywnych, skierowanym do szkół podstawowych powiatu jarosławskiego oraz na spot promujący zdrowy styl życia, wolny od zażywania substancji psychoaktywnych, skierowanym do szkół średnich.
Ponadto, w ramach realizacji Programu dwóch nauczycieli skończyło kurs z zakresu terapia uzależnień.