Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Praktyka zawodowa 3Gr

W październiku klasa 3 Gr zakończyła swoje miesięczne praktyki zawodowe.

Dawid Podrzutek i Jakub Skrzyszewski odbywali je zdalnie w krakowskiej firmie MG Solutions zajmującej się między innymi dostarczaniem kompleksowych rozwiązań informatycznych dla podmiotów z branży prawniczej. W trakcie trwania praktyk uczniowie, pod okiem swojego opiekuna, pana Marcina Gruntowicza, pracowali nad internetową biblioteką książek anglojęzycznych. Strona internetowa jest dedykowana każdemu uczniowi naszej szkoły, którego pasją jest czytanie książek i rozwijanie umiejętności językowych.
Dawid i Jakub oprócz regularnych spotkań ze swoim opiekunem online mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniach z specjalistami w Centrali Alior Banku w Krakowie. Podczas wykładów „młodsi Koledzy” mogli zobaczyć, jak wszechstronna musi być wiedza programisty i jakie umiejętności trzeba posiąść aby móc pracować w zawodzie. Podczas spotkań z analitykiem systemowym, menadżerem testów, programistą oraz administratorem bezpieczeństwa pojawiała się sposobność zadawania pytań jak i prowadzenia ożywionej dyskusji. Dzień w centrali zwieńczyła wizyta w Data Center, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda profesjonalna serwerownia.